Minirozhovor s výhercem soutěže – DJ Costa se představuje

Minirozhovor s výhercem soutěže – DJ Costa se představuje
Posted on 18. 12. 2013 .

Čerstvému výherci soutěže jsem položil několik otázek. Jmenuje se Jakub Koštíř a je až z Děčína. Další informace se dozvíte už z našeho minirozhovoru.

costa1

Jak dlouho se už věnuješ DJingu?

Počátky mýho hraní jsou někdy od roku 2006 – 2007, to jsem se poprvé postavil ke gramcům, pořídil si prvních pár desek a zkoušel co to umí. :-) První vystoupení myslím před publikem na party bylo zhruba v roce 2008, do teď na to s úsměvem vzpomínám. :-)

costa3Jak jsi se dostal ke stylu nu-disco?

K nu-discu jsem se dostal víceméně náhodou. Nikdy jsem nebyl vyhraněný vůči jednomu hudebnímu stylu a nepovažoval jsem se za výhradně hip-hopovýho nebo houseovýho DJ. Já se snažím na party vždy hrát to, co mě baví a něčím naplňuje. A o tom ty party přece jsou. A v poslední době mě prostě baví deep house a nu-disco.

Kdo je tvým DJ vzorem nebo kdo tě hodně ovlivnil?

Vysloveně vzor žádný nemám, každý DJ by podle mě měl hrát hlavně za sebe. Co mě ale v poslední době hodně baví, tak to je německá klubová scéna, konkrétně Tensnake, Tube&Berger, Liebich, tech-housový Digitailsm. Z Francie pak Sebastién Léger…  Je toho hodně.

Jaký máš vztah k brněnskému Boby centru?

Vztah k samotnýmu Bobycentru nemám zatím žádný. :-) Bude se jednat o moje první hraní v tomhle proslulým prostoru, takže doufám že party people nejen z jižní Moravy udělají pořádnou atmosféru a všichni si to pořádně užijeme.

costa5

Na co se můžeme na Silvestra těšit?

Těšit se můžete na set plný novinek a remixů, v kterým ale zazní i pecky, co by měl každý fanoušek téhle muziky znát. Víc bych nerad prozrazoval, budu radši když si co nejvíc lidi přijde můj set poslechnout a ukážou mi, že jsou party people u vás na Moravě tak báječný, jak se o nich říká. :-)

Vítězný set DJ Costy: