Rozhovor: Kris Santiago

kris-santiago2
Rozhovor: Kris Santiago
Posted on 11. 6. 2015 .

Zdravím Krisi, především ti chci poděkovat, že jsi přijal pozvání na naši plavbu We Love The Boat. Slyšel jsi už někdy o našem konceptu party?

Ahoj! No jasně! Můj kámoš Holic mi poslal pár videí z minulého roku, kde hrál. Byl jsem v úžasu z té atmosféry, která při jeho setu byla, a trošku jsem žárlil. Odmítl jsem se s ním bavit, protože mě nevzal s sebou :D. Holic je úžasnej člověk, teď je residentem v Dubaji, ale doufám, že ho tohle léto uvidím.

Můžeš se ve zkratce představit českým fanouškům, kteří tě ještě neznají? Co třeba rád děláš, pokud zrovna nehraješ nebo netvoříš?

Potkal jsem Luboše Kubíka v Chicagu, když ještě hrával, takže představu že jsem starý máš :). Moji velkou láskou je silné pivo ( 7% a víc) a miluju chutné jídlo na nepříliš pěkných místech.  Můžete mě v Brně vzít do místa uprostřed ničeho a věřte, že mi bude chutnat :-). Když se nudím, vypiju jedno dvě pivka. Taky hraju basketbal a u toho piju pivo. Chodím na procházky s přítelkyní k vodě a piju pivo a pak třeba na dobré jídlo… a pivo.

kris-santiago2

Na Soundcloudu jsi zakladatelem skupiny Nu Disco Your Disco, která má dnes skoro 23 tisíc sledujících. Můžeš nám přiblížit začátky?

V roce 2010 jsem našel stránku Nu Disco mixes a jelikož se mi moc nelíbilo, jak ji její provozovatel vedl, založil jsem si svou. Založil jsem účet na Soundcloud a za rok se ke mě přidal producent Malibee a rozrostli jsme se na blog, label a artist managment. Právě jsme vydali EP od Mogul Free Limitation na NDYD Records a singl z EP teď hraje na mnoho německých radiích. Plánujeme tour po Evropě, no a letos ještě vydáme několik desek od NDYD DJs.

Jak to u Vás v Německu vypadá s nu-disco scénou?

Abych byl upřímný, v Německu moc Nu Disco scéna není. Máme zde hodně známých producentů jako Final DJs, Justin Faust, Munk, Les Loups, PWNDTIAC, We Ride The Universe a další, ale ti většinou hrají v zahraničí. V Německu více jede techno a tech-house. Moje bookingy jsou nejvíc v zemích, kde více svítí slunce, je krásné teplo, pivo, více piva, disco a pivo.

Hrál jsi někdy předtím u nás v ČR, nebo je to tvá premiéra? Těšíš se za námi? Co můžeme čekat?

Budu hrát Karel Gott – Včelka Mája jako intro a nějaké pradávné folkové klasiky od Liechtenstein and Färöer. Asi si vezmu mikrofon a zazpívám acapella verzi Macarena. Pokud zbude čas tak zahraju nějaké fádní nu disco které najdu omylem na kazetě. Jasně, mixuju jen s jedním kazeťákem. Hahaha.  V Česku jsem ještě nehrál a strašně se teším jak rozsekám vaši loď :)

majagott
 

Koupit vstupenky

 

English version

Hi Kris, first of all I would like to thank u for accept our invitation to WLTB boat party. Did u heard about our gigs before?

Of course! My buddy Holic posted some videos last year after playing at your party, so I was already amazed about the fun you guys all had and a bit jealous. I refused to talk to him for a half year for not being invited by him to join him there. Just kidding, he is a cool guy, hope to see him in the summer.

Can u please tell something about u to czech fans that don’t know you?

I have met Lubos Kubik in Chicago in his playing days, guess that tells you that I am old.
My big love is strong beer (7% and above) and I adore tasty food in not too fancy places (You can take me to a little spot in the middle of nowhere and the chances are high that I will like the food there).

What do you do when you are not producing or djing?

When I’m bored, I might drink a beer or two. I also play basketball while drinking beer and my girl and me take a walk next to the river while drinking beer and wine when we walk to a place that serves delicious food…and beer.

You are founder of Nu Disco Your Disco, can you tell us more about this project?

Back in early 2010, I founded a Facebook fan-page for Nu-Disco mixes because a guy from another fan-page wasn’t too supportive towards the genre. From there on, I built up a Soundcloud-account to promote it further and a year later Malibee joined NDYD and we grew further as a blog, label and artist-management. We just released Mogul’s “Free Limitation” EP on NDYD Records and Mogul’s single is being played on several big german radio-stations and we are currently planning his tour for the later this year as well as more releases over the summer of some of the artists signed to us.

How is it in Germany with Nu Disco scene?

There isn’t a scene to be honest. You have some well-known guys like Final DJs, Justin Faust, Munk, Les Loups, PWNDTIAC, We Ride The Universe and a few more but they don’t hang out a lot and mostly play abroad rather than in Germany. Germany is more a tech house/techno country due to the lack of sun, so my bookings are usually in countries that are into sun, summer, beer, more beer and disco music.

Did you ever played in Czech republic before? Are you looking forward?

No, I haven’t but I can’t wait to rock the boat!

What can we expect from your dj set?

Will be playing Karel Gott’s “Biene Maja” asn intro-song as well as some ancient folk-classics from Liechtenstein and Färöer. I might even take a mic and sing an acapella-version of the Macarena. If there is some more time left, I may play some common sunny nu-disco tracks that I will find by accident on my cassette. Yes I mix with one cassette.